FELSEFEMİZ

ATLETİZM’DE BAYRAK YARIŞI

Takımların 30 cm boyutundaki batonu elden ele geçirerek ve sırayla zamana karşı yarıştıkları, ekip olarak koşulan atletizm dalıdır.

Eski Yunan’da ellerinde meşale ile yapılan bayrak koşuları, 1895 yılında ilk kez atletizm yarışmalarında yer almıştır. Günümüzde 4 kişilik takımlar halinde 100m, 200m, 400m ve 800m’lik mesafelerde yapılmaktadır.

Bayrak yarışlarında esas olan, koşucunun kendi mesafesini bitirdikten sonra elindeki batonu, yeniden koşacak olan takım arkadaşına yere düşürmeden vermesidir. Yarış takım olarak koşulur, yarışı kazanan bireysel olarak koşan atletler değil takımdır.

A4 OFSET’TE BAYRAK YARIŞI

Matbaacılık, üretim süreci içinde birden fazla aşamaları olan, ekip olarak kotarılan ve zamana karşı yarışılarak gerçekleştirilen bir iş koludur. 1985 yılında 4 kişilik bir ekip olarak 26m2’lik bir alanda bu uzun koşuya başlayan A4 Ofset, bugün 50 kişilik bir ekip olarak 4500 m2’lik kapalı üretim alanında, zamana karşı ve kalite standartlarından ödün vermeksizin yarışmaktadır.

A4 Ofset’in takım ruhundaki başarısı, tüm üretim aşamalarındaki ekiplerin bir sonraki ekibe sorunsuz ve doğru çözülmüş bir işi devretmesinde yatar. Sonuçta siz müşterilerimizden devir aldığımız bu batonu, bilgi birikimimiz ve emeğimizle işleyerek, yarışın önde gideni olarak size geri verebilmek A4 Ofset’in ana felsefesidir.

REFERANSLAR

A4 Ofset ile kurulduğu ilk günlerden beri çalışıyorum. Geçen yıllar içinde, Alpaslan Baloğlu ve Alptekin Baloğlu, gerek uzmanlıklarıyla, gerekse de titizlikleriyle meslek hayatımdaki en büyük desteklerden biri oldular. Bugün A4 Ofset, tüm prestijli işlerimiz için tereddütsüz başvurduğumuz tek matbaadır.

AHMET KİP / ALTINCIDUYU

Tasarımla uğraşanlar yalnızca kendilerini düşünce olarak geliştirmenin yeterli olmadığını bilirler. İlk fikirlerden uygulamanın son halkasına kadar her aşamanın kusursuz bir biçimde sürdürülmesi, ortaya çıkacak işin niteliğini etkiler, hatta tümüyle değiştirir. Neredeyse uzun nefesli bu koşuda uygulama yani baskı teknikleri, gerçekte böyle olmasa da, titiz ve uzun süreçleri kapsar.

80’li yılların başındaki kuruluşlarından itibaren izlediğim A4 Ofset’in, yalnızca kendi iç teknolojisi ve insan kaynaklarını geliştirme gibi çabalar içerisinde kalmadan, tasarımcıların sürekli yaratıcı, farklı işler üretme konusundaki sayısız örneklerini destekleyen çalışmaları kendi arşiv dolaplarımın en değerli yerlerinde saklamaktayım. Bunlar Türkiye matbaa belleğinin nadir, özgün işleridir. Her biri değerlidir ve tıpkı bir koleksiyoner gibi onlara zaman zaman keyifle bakarım.

Gerek eğitimleri gerekse özel ilgi alanlarıyla hayli meraklı Alparslan ve Alptekin Baloğlu kardeşler, yalnızca görmeyle ilgili baskı işlemiyle yetinmeyip elle tuttuğunuzda değerli bir nesneye temas etmenizi hissetirecek işler üretmektirler. Bu yönleri onları diğerlerinden ayırır, farklı kılar.

AHMET ÖKTEM / LOJİK REKLAMCILIK A.Ş.

A4 OFSET’le tanışıklığımız AKUT’u kurduğumuz günlere kadar gidiyor. Bir avuç heyecanlı ve atak gencin, ülkenin arama kurtarma alanı gibi ciddi ve zorlu bir sıkıntısına, kişisel özverileri ve gönüllü çabalarıyla çözüm üretmeye çalışması o günlerde çok az kişi ve kurumun dikkatini çekmişti; A4 OFSET bunlardan biriydi.

Toplumun çoğunluğunu oluşturan kesimin yapmaya çalıştığımız şeyin ne kadar önemli ve gerekli olduğunu anlaması için 1999 Marmara Depremi’ni yaşamamız gerekiyordu.

A4 OFSET’in duyarlı, sorumluluk duygusu gelişmiş ve işini en iyi şekilde yapmaya büyük özen gösteren anlayışı ile, benzer ilkelerle ülkeye hizmet etmeye çalışan AKUT’un anlayışı daha ilk tanışma sırasında bile uzun sürecek bir dostluğun habercisi gibiydi. O günleri hala hoş bir gülümsemeyle anıyoruz.

Neredeyse 10 yıldır AKUT’un her türlü basılı işlerine, son dakikada acil olarak ilettiğimiz bir çok baskı da dahil olmak üzere, her zaman destek veren A4 OFSET’le yanyana yürümekten duyduğumuz güveni ve rahatlığı bilemiyorum tam olarak ifade edebilir miyim. Sivil toplum örgütlerinin önemini pek çoğumuzdan önce kavrayan ve bu yönde sorumluluk almaktan, maliyet üstlenmekten çekinmeyen A4 OFSET’e huzurlarınızda bir kez daha teşekkür etmek isterim.

Gelecekle ilgili pek çok projemizde de, A4 OFSET gibi güçlü ve sosyal sorumluluk anlayışı gelişmiş kurumların her zaman yanımızda olduğunu bilmek yeni atılımlar için bize güç ve cesaret veriyor. İyi ki varlar…

ALİ NASUH MAHRUKİ / AKUT YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Çok çok uzun yıllar oldu A4’ün varlığına, bir o kadar kaliteli baskılarına, bir o kadar süratine, bir o kadar olumlu yaklaşımlarına…

Her zaman hep böyle var ol A4…

ANİ ÇELİK AREVYAN / FOTOĞRAF SANATÇISI

Bilkent Üniversitesi 2004 yılından beri başta tanıtım broşürleri olmak üzere pek çok basılı ürün için A4 Ofset Matbaacılık ile çalışmaktadır. A4 Ofset Matbaacılık çalışanları, üniversitemizin yayınlarına gösterdikleri titizlik, zamanlamaya verdikleri önem, görsel kalite anlayışları ve profesyonel yaklaşımlarıyla gerçek bir fark yaratmıştır. Gerek üniversitemizin tanıtım kataloglarına ve mezunlarımıza ulaştırdığımız dergilere gerek kampus içindeki yayınlarımıza ve diğer basılı işlerimize gelen övgüler, bu toplam kalite yaklaşımının en iyi göstergesidir.

BİLKENT ÜNİVERSİTESİ

Doğru ekip, doğru baskı, doğru zamanlama, işinin arkasında bir matbaa işte A4 Ofset.

BÜLENT HASIR / WUNDERMAN

Kazancı yokuşundaki küçük, kuytu ama ışıklı A4 Gestetner

yuvasından bugüne gelmenin bir bedeli olmalı, ama eminim Baloğlu biraderler o bedeli ödemekten hiç yüksünmediler.

Ne mutlu onlara ve çalışma arkadaşlarına. Eminim tümü üyesi oldukları iş kolunda ve hizmet verdikleri kuruluşların insanları arasında haklı bir itibara sahiptirler. Öyle bir itibar ki, kaliteye bağlılıkla, günceli sunmakla, dürüstlükle, kazanılmış.

Tanıma ve çalışma fırsatını bulduğum için şanslıyım.

EMRE SENAN / EURO RSCG İSTANBUL / MSGSÜ GRAFİK BÖLÜMÜ

İnsan çalışma hayatında da, dert ortağı, fikir arkadaşı, güvenilir bir dost arar ya; işte sektörde bunların karşılığını bulduğu nadir bir yerdir A4.

İşi bitirmiş, CD çantamda, artık gönül muhabbet ister iş bahane durumunda, tutarım Seyrantepe yolunu. Alp beylerin şirin ofisine geldigimde; anemonlara değmeden, deniz kabuklularına elleşmeden, ahtapotları ürkütmeden, filtre kahve eşliğinde güncel fıkralar derken, emin ellerde üst kattan asağı katlara kadar ilerler işim.

Bilirim; artık o iş benim işim olmaktan çıkmış, eti senin kemiği benim moduna girmiştir. Üzerinizde kötü baskılar hissediyorsanız, A4 Ofset’e uğrayıp bir görünün derim.

Ben Trikromi Bozukluğu Sendromu’nu aşalı 10 küsur yıl oldu.

ERCÜMENT SÜER

Yıl 1985’ti ve ben 5 yıllık reklamcıydım.

Grafik tasarımı kökenli olduğum için, tasarım ve baskı şimdi olduğu gibi o zaman da benim için çok önemliydi. Ama o yıllarda Türkiye’de baskı teknolojisi yeni yeni gelişiyordu ve tasarıma cevap verecek matbaa sayısı çok azdı.

Bir gün Alparslan aradı ve A4 baskı yapan bir gestetner ile bir matbaa açtığını söyledi. Kazancı Yokuşu’nda adı gibi küçük bir mekandı ve ilk gittiğim günü çok iyi hatırlıyorum; tertemiz, her şeyin yerli yerinde olduğu, “güven” hissini hemen veren ve A4 kağıdın baskı alanını aşan hayaller kurmanızı teşvik edecek bir matbaa. Aynı zamanda Alparslan’ın sanatçı kişiliğinin ve kavramsal sanatın, hem sofistike hem de detaylara önem veren titizliğinden kaynaklanan “kalite” hissi, A4’ün geleceğinin parlak olduğunun göstergeleriydi.

A4’le ne zaman çalışsam memnun kaldım; Alparslan ve Alptekin’in işlerin en ufak detayına kadar hakim olmaları, her işe aynı amatör heyecanla yaklaşmaları, benim ve tasarımcıların yeni baskı teknikleriyle ufuklarımızı açmaları, hemen her sene bir yenilik yapmaları, 20 yılda küçücük bir dükkandan koca bir binaya dönüştürdükleri matbaalarına kattıkları gusto ile Türkiye’nin en iyi matbaalarından biri olmalarını her zaman sürdüreceklerine eminim.

HAKKI MISIRLIOĞLU / AJANS ULTRA

Neredeyse kağıt ölçülerini ve isimlerini öğrendiğim günlerden beri (1989)

A4 hayatimda. Bence A4 demek bir matbaayla is yapmak demek değil! Tasarımcıya ufuk açan, yepyeni ve hiç bilmediğiniz malzeme ve baskı önerileriyle aklınızdaki işi tamamen değiştirip benzersiz hale getiren iki güzel kardeşle sohbet etmek/çalışmak demek. Ve bu sohbete/işbirliğine alıştıktan sonra başka yerde içtiğiniz kahveleri sorgulamak demek. Türkiye’de iletişim sektörü varolduğu sürece A4 de olacak. Bu işi yaptığım sürece peşinizdeyim…

HALDUN GENÇ / K’ART DİREKTÖR / ARGOS İLETİŞİM

Sene 1985… Bir dergi çıkarma sevdası ile başlayan çalışma hayatımın ilk yılını doldurmuşum. Hayatımızda macintosh, e-posta, faks, ozosol kalıp falan yok. Baskıda istediğin bir rengi yakalamaya çalışmak ise oldukça zor. En büyük problemler de firmaların antetli kağıt, zarf ve kartvizit baskılarında yaşanıyor. Derken bir isim duymaya başlıyorum: A4 Ofset.. Kazancı Yokuşu’nda küçük bir matbaa açılmış, şahane kartvizit basıyormuş!!! İş gönderiyoruz, aaa gerçekten şahane :)) seviniyoruz..

Bu “şahane” kelimesiyle tanıştım A4 Ofset ile ama yollarımız 1998 de rpm’de başlayan çalışma hayatım ile tam anlamıyla kesişti. Daha sonra da perçinlenerek bir dostluğa dönüştü. Bu birliktelik inanın en çok bana kazandırdı. Bir kere saygı duyduğum, dürüst, çalışkan iki arkadaşım oldu, ikincisi hep bana destek olup arkamda durdukları için müşteriler karşında başımı her zaman dik tutabildim. Üçüncüsü de Alpaslan’ın çok sevdiği bir cümlem olan “geceleri rahat uyuyabildim”, işler tıkır tıkır, istenilen kalitede, istenilen zamanda yürüdü…

Benim konumumda çalışan arkadaşlar bunun ne büyük bir lüks olduğunu çok iyi bilirler. İşlerine bu kadar saygı duyan, her zaman iyiyi yakalamaya çalışan hatta biz istesek de bundan ödün vermeyen Alpaslan ve Alptekin’e, bizim bütün yükümüzü paylaşan A4 çalışanlarına hep bir teşekkür borçlu kalacağım… İyi ki buradalar…

İNCİ AKALP / RPM-RADAR

A4 Ofset’i tanıyana kadar, bir tasarımcı olarak tasarladığım işlerin istediğim gibi uygulanıp uygulanamayacağı endişesini cok yaşadım. Artık tasarım kunusunda kendimi cok özgür hissediyorum. Biliyorum ki tasarladığım her iş A4 Ofset’te en mükemmel bir şekilde uygulanacak.

Hassasiyetinize, titizliğinize ve yaptığınız işe olan sevginize teşekkur ederim.

KEMAL ÖKTEM / ART LTD.

21 x 29,7’ye sığmayan paydaşlık…

Günümüzün iletişim sektöründe teknoloji destekli proje ortaklıkları, hep altyapısında barındırdıkları ekipmanı telaffuz eder dururlar. Oysa ki zaten sürekli gelişim için mecburi olan teknolojinin performansı, onları kimlerin hangi hizmet anlayışıyla nasıl kullandıklarına çok bağlıdır.

İlişkilerde net olmak, ortaklarının sıkıntılarına, ihtiyaçlarına yol gösterici, yönlendirici çözümler sunmak ve daha da önemlisi iş ortaklarına (müşteri demek doğru değil) güven vermek kalıcı kalite getirir.

Peki neden mi paydaşlık?

Yaratıcılık, çözüm sürecinin tüm evrelerinde fark yaratma anlamında tek gücümüz. Bu çetrefilli sektörde çözümü sadece şirketlerimizin ilgili departmanlarında aramamak lazım. Kurum kültürüne yaratıcı paydaşlık anlayışını da dahil edebilen ortaklar bize güç katarlar.

İsminde taşıdığı anlamla sınırlı kalmayan “tailor made” matbaa, sektörünün çıtasını yükseltiyor. Ayrıca bizlere de, taşıdığımız dostluğun ötesinde uzun yıllardır güvenilir bir ortaklık sunduğu için içimiz hep rahat…

KORKUT BAYRAKTAR / KUARTET REKLAMCILIK

Son 15 yılda iş hayatımıza giren terimlere bakıyorum da: Apple, Freehand, CD, USB, CTP… Bu teknoloji harikası yazılım ve donanımlar grafik ve baskı dünyasını hayal edilmesi güç bir noktaya taşıdı. Tamamen otomatikmiş gibi görünen tüm bu sistemler, aslında her aşamada insan zekasına ve ilgisine muhtaç. Kanımca A4 Ofset’i farklı kılan da işte bu niteliklerin varlığı. En yeni teknolojilere sahip araç-gereç ile çalışırken aynı zamanda beni anlayan, bana empati duyan yetkin insanlarla çalışmak, beni kimi zaman benden daha çok düşünen bir ilgi… İşte, A4 Ofset’ten söz ederken; “çalıştığım matbaa” yerine, “benim matbaam” dememin nedenleri…

M. LEVENT ALBAŞ / REKLAMÜSSÜ

A4 Ofset ile tanışmam bundan yaklaşık yedi sene öncesine dayanıyor; terzi kendi söküğünü dikemez misali geciken ajansın tanıtım kataloğunu bastırmak için bir matbaa arayışında iken, ortağım beni Alparslan Baloğlu ile tanıştırdı, işin basımından önce onunla yaptığımız görüşmeler sonucunda tasarlayıp sadece bastırmayı düsündüğümüz katalog umduğumuzun kat be kat ötesinde farklı ve iyi bir iş oldu.

O zamandan bu yana ne zaman biraz karışık görünen ve yeni baskı teknikleri içeren bir tasarım yaptığımızda aklıma tek gelen çözüm ortağı A4 Ofset oldu, o yüzdendir ki ajansın tüm basılı malzemelerini onlara gözümüz kapalı yollarız.

Alparslan ve Alptekin Baloğlu kardeşlerin canayakınlıklarından, sürekli gelişen baskı teknolojilerini takip edip bünyelerine katmalarından ve baskı surecinde işimize kattıklarından dolayi müteşekkirim.

MURAT AKINCI / ALTINCIDUYU

Pitstop olarak yola çıktığımız günden beri bu kadar deneyimli ve titiz çalışan bir çözüm ortağı olduğu için A4 Ofset’e çok teşekkür ederiz.

SABRİ BURÇİN DERMENCİ / PİTSTOP

3. Kuşak İletişim Hizmetleri A.Ş.

10. Köy İletişim Hizmetleri Ltd. Şti.

99. Orta Reklam & Tanıtım

1000 Volt Prodüksiyon Ve Tasarım San. ve Tic. Ltd. Şti.

A Design Co. / Ahmet Sırmaçek

Ajans Plan B Reklamcılık Danışmanlık Tic. A.Ş.

Ajans Ultra Reklam ve İletişim Hizm. A.Ş.

Alametifarika Reklam Tasarım Yap. Yay. A.Ş.

Ali Taran Fikir Üretim ve Yapı Hizm.

Alman Kültür Merkezi

Ani Çelik Arevyan Foto. ve Prodüksiyon Ltd. Şti.

Altıncı Duyu Reklam Film ve Kominikasyon

Argos İletişim Hizm. Reklam ve Tic. A.Ş.

Argos Turizm Yatırım ve Tic. A.Ş.

Arkas Denizcilik ve Nakliyat A.Ş.

Art Araştırma Reklam Hizm. Ltd. Şti.

Asimetrik Paralel Tanıtım Reklam

Bahçe Balık

Balkan Naci İslimyeli

Bbdo İst. Reklamcılık Tic. A.Ş.

Bek Tasarım ve Danışmanlık Ltd. Şti.

Bilgi Üniversitesi

Bilkent Üniversitesi

Blue Lagoon

Bm Çağdaş Sanat Merkezi Ltd. Şti.

Bodrum A.Ş.

Boğaziçi Üniversitesi

Borusan Kültür ve Sanat Hizm. Yay. Tic. A.Ş.

Bozcaada Surf Station

Buffalo Deri Kemer San. ve Tic. Ltdi Şti.

Capital Partners

Çırağan Sarayı İşl. Gel. İnş. ve Tur. A.Ş.

Derviş Halı

Desi Reklam ve Pazarlama İletişim

Dijital Grup Reklam Hizm. San. Tic. Ltd. Şti.

Diogonal Reklam Tan. ve Org. Hizm. Ltd. Şti.

Dr. Nejat Eczacıbaşı Vakfı

Dükkan İstanbul

Eczacıbaşı yapı gereçleri A.Ş

Elena Turizm A.Ş.

Emre Arolat Mimarlık Ltd. Şti.

Eresinler Otomotiv A.Ş.

First Choise Holiday & Flights

Fotoğrafevi

Foxall Associates

Galeri Nev Haldun Dosdoğru

Gizia Moda Tekstil San. Dış. Tic. Ltd. Şti.

Global Tanıtım Halkla İlişkiler Araş. Ltd. Şti.

Grey Worldwide İstanbul Rekl. Ltd. Şti.

Herşey Yayıncılık ve İletişim Hizm. San. Tic. A.Ş.

Hotiç Ayakkabı San. ve Tic. A.Ş.

İkontur

İntema A.Ş.

İski Genel Müdürlüğü

İstanbul Bilgi Üniversitesi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi

İstanbul Modern

İstanbul Noter Birliği Odası

Kabum! Canlandırma Stüdyosu

Karfo Karacasulu Foto.Malz. San. Tic. A.Ş.

Katalist Tasarım Reklam ve Danış. Ltd. Şti.

Key Largo

Klan İletişim Hizmetleri A.Ş.

Kuartet Reklamcılık Ltd. Şti.

Kurtsan İlaçları A.Ş.

Link Mc Cann Erıccsonn Reklamcılık A.Ş.

Lojik Reklamcılık Tic. A.Ş.

Lowe Lıntas Tanıtım Hizmetleri A.Ş.

Mardan Palace

Marka İletişim Tan. Yayın. Hizm. Ltd. Şti.

Markom Leo Burnett Reklam Hizmetleri A.Ş.

Marsık Yayıncılık ve Ticaret Ltd. Şti.

Mart Ajans Yayıncılık Ltd. Şti

Merkez Dergi Yayıncılık San. Tic. A.Ş.

Metis Yayıncılık Ltd. Şti.

Mey İçki San. ve Tic. A.Ş.

Milli Reasürans Sanat Galerisi T.A.Ş. / Amelie Edgü

Modega Örme Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Modern Müz. Aked. Prim. Eğit. Dan. Dış Tic. A.Ş.

Montracon A.Ş.

Mustafa Nevzat

Nestle Waters Gıda ve Meşr. San. Tic. A.Ş.

Net Renkler

Om Ajans Reklam ve Tanıtım A.Ş.

Onur Bayiç Tasarım İletişim Ltd. Şti.

Öztim Mimarlık

Piran Tic. / Aran Piran

Pitstop Gang Reklam Tanıtım Ve Yay. Tic. Ltd. Şti.

Probil İletişim ve Bilgi Sist. Tic. Ltd. Şti.

Rafineri Reklamcılık Hizmet. Tic. A.Ş.

Rakun Grafik Tasarım Danışmanlık Ltd. Şti.

Redevco

Reklam Terimleri İletişim Hizm. Ltd. Şti.

Rpm Radar Reklam Pazarlama Müşavirliği A.Ş.

Sabancı Üniversitesi

Sadece Zeytin İç ve Dış Tic. Ltd. Şti.

Sanko Menkul Değerler A.Ş.

Serdar Benli Tasarım Ofisi Ltd. Şti.

Sinefilm / Pelin Esmer

Sogo Tanıtım Organizasyon

Sultan Pub

S.S. Tariş Zeytin ve Zeytin Yağı Tarım A.Ş.

Türk Nokta Net Bilgi Hizmetleri Ltd. Şti.

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş.

Tabanlıoğlu Mimarlık ve Danışma Ltd. Şti.

Turtle Prod

Unicef Türkiye Temsilciliği

Vakko Satış Mağazaları Tic. A.Ş.

Vipar Tanıtım ve Halkla İlişkiler A.Ş.

W Hotels

Wunderman

Y&R Reklamevi

Yapı ve Kredi Bankası A.Ş

Zebra Tanıtım Hizmetleri ve Tic. Ltd. Şti.

Zeytinoğlu Eğitim Bilim ve Kültür Vakfı

Zurich Otel

ÖDÜLLER

Sappi “Dünya’da Yılın Matbaası” Büyük ödül – Fil, 2008

A4 Ofset 3 Ekim’de Cape Town’da yapılan ve tüm kıtaların en iyilerinin yer aldığı “Sappi International Printer of The Year – Uluslararası Yılın Matbaası” yarışmasının büyük ödülü olan “Fil”i Türkiye’ye getirdi. Katalog dalındaki Dünya birinciliği ile A4 Ofset “Sappi Uluslararası Yılın Matbaası” ödülünü kazanan ilk Türk matbaası oldu.

Sappi “Avrupa’da Yılın Matbaası” Altın Madalya, 2008

A4 Ofset’e, Sappi “Avrupa’da Yılın Matbaası” yarışmasında, Avrupa’dan katılan 717 matbaa arasından sıyrılarak altın madalya kazandıran iş, Zebra Design Factory tarafından tasarlanan “Letter” isimli katalog çalışması oldu.

Sappi “Avrupa’da Yılın Matbaası” Bronz Madalya, 2008

A4 Ofset, IKEA için tasarlanan davetiye ile 2008 Sappi “Avrupa’da Yılın Matbaası” yarışmasında Bronz ödülün sahibi oldu. Aynı iş, Wunderman Reklam Ajansına Kristal Elma ödülü de kazandırdı.

Sappi “Avrupa’da Yılın Matbaası” Bronz Madalya, 2007

Bir Amerikan tasarım ajansı olan Pentagram Design tarafından Capital Partners için tasarlanan broşür çalışması ile A4 Ofset “Avrupa’da Yılın Matbaası” yarışmasında bronz ödülün sahibi oldu.

Dünyanın En İyi Sualtı Kitabı” Ödülü, 2006

Dünyanın en iyi sualtı fotoğrafçılarından İsviçre’li Mirko Zanni yeni kitabının baskı öncesi ve baskı aşamalarını A4 Ofset ile yapmaya karar verdi. Bu kararı ona ve A4 Ofset’e Fransa’da yapılan “Dünya Sualtı Görüntüleme Festivali”nde “Dünyanın En İyi Sualtı Kitabı” ödülünü kazandırdı. Aynı festivalde Alptekin Baloğlu’nun Sualtının Yıldızları ile 2003 yılında da ödül alan A4 Ofset, yurtdışındaki başarılarının tesadüf eseri olmadığını bir kez daha kanıtlamış oldu.

Sappi “Avrupa’da Yılın Matbaası” Gümüş Madalya, 2006

Gizia Tekstil için basılan katalog ile A4 Ofset, Sappi “Avrupa’da Yılın Matbaası” yarışmasında gümüş madalyanın sahibi oldu

Sappi “Avrupa’da Yılın Matbaası” Bronz Madalya, 2005

A4 Ofset, Sappi “Avrupa’da Yılın Matbaası” yarışmasında ilk ödülünü Troy Marine için tasarlanan katalog baskısı ile kazandı.

Dünyanın En İyi Sualtı Kitabı” Ödülü, 2003

Şirket ortağımız Alptekin Baloğlu’nun fotoğraflarından oluşan “Sualtının Yıldızları” adındaki kitabı,2003 yılında Fransa’da yapılan Dünya Sualtı Görüntüleme Festivali’nde “Dünyanın En İyi Sualtı Kitabı” ödülünü kazandı. Festival tarihinde ilk kez Türkiye’de basılan bir kitap böyle önemli bir ödülün sahibi oldu.

AKUT 10. Yıl Ödülü

A4 Ofset kurulduğu günden bu yana Akut’un baskılı işler sponsorudur. Bu ödül Akut tarafından, kuruluşunun 10. yılında A4 Ofset’e verilmiştir.

Zanders “Başarı Ödülü”, 1995

A4 Ofset, ilk ödülü olan Zanders “Başarı Ödülünü”, Gülsüm Karamustafa’ya ait özgün baskı çalışması olan “Zamanlar Olduğu Gibi-Renklendirilmiş Zamanlar” ile aldı.

HİZMETLER

Kurumsal Baskılı Malzemeler

Süreli Yayınlar

Broşür

Katalog

Kitap

Afiş

P.O.P. Malzemeler

3D Görsel Hazırlık ve Baskı

Ajanda

Takvim

Sınırlı Sayıda Sanatçı Baskıları

Mönü

Davetiye

Kağıt Çanta

Kutu

Etiket

BASKI SÜRECİ

BASKI ÖNCESİ / PREPRESS

Bu süreç, müşteriden gelen işin “Doğru Okunması” ile başlar.İşi doğru okumak o işi doğru sonlandırmanın ilk basamağıdır. Gerçekleştirme sürecinin tüm aşamalarını teorik ve pratik anlamda iyi bilen deneyimli müşteri temsilcilerimiz işin fiyatlandırma noktasından teslimat aşamasına kadar hep yanınızda yer alacaktır.

Gerçekleştirme sürecinde izlenecek yol haritası, baskı öncesi hazırlık dahil, müşteri temsilcilerimiz tarafından kurgulanarak bilgisayar destekli iş akış programına atılır. İşin üretilme aşamalarıyla ilgili tüm birimler “ Bilgilendirme İstasyonları” ndan o işin tüm detayları hakkında bilgi sahibi olur ve ekip çalışması başlar.

Baskıya hazırlık birimi, işini iyi bilen ve Adobe Photoshop 6 / CS1 / CS2, Adobe Illustrator CS1, Adobe Indesign CS1, Quark Express 1 / 4 / 6, Freehand 8 / 9 / 11 ve Suitcase 11 gibi tümü lisanslı programlara üst düzeyde hakim Macintosh operatörlerinden oluşur.

Baskıya uygunluk taraması ile başlayan süreç sonrasında fotoğrafların kontrolü yapılır., Fotoğrafların gerekli renk düzeltmeleri CCI profillerine göre renk kalibrasyonları tam olarak yapılmış ekranlarda yapılır. Bu sonuçlar Best Color Management XXL sistemiyle baskı makinalarımızla kalibre edilmiş Epson Stylus Pro 7600 Archive Print sisteminden çıkan dijital provalar alınarak ön kontrolden geçer. Renk değerleri ile ilgili bir değişiklik yoksa ön ve arka baskılı renkli ozalit alınır. Bu ozalitler baskı öncesi ekip tarafından kontrol edildikten sonra müşteri temsilcisi tarafından da onaylanırsa, müşterimize yollanılarak son onay beklenir. Müşterimizden gelen son onay sonrasında baskıya gidecek kalıplar Fuji Luxell 9600 CTP sisteminde hazırlanır. Baskı makinalarına da bu kalıpların renk yoğunluk bilgilerini veren CIP4 bilgileri aktarılır. Artık baskı süreci başlayabilir.

BASKI / PRESS

Baskı süreci; deneyimli, yenilikleri takip eden ve yaş ortalaması otuz olan baskı operatörleri ve asistanları tarafından yürütülür. Bu süreç, uluslararası baskı standartlarının sürekliliği ilkesi doğrultusunda gerekli ölçüm aletleri ve teknik donanımlarla son tabakaya kadar profesyonel bir ciddiyetle sürdürülür.

Baskı üretim bölümü, dört mevsim boyunca sabit iklim şartlarındadır. Ortalama ortam ısısı 24C-26C, bağıl nem oranı ise %45 – %55 arasındadır. Baskıya girecek kağıtlar baskı öncesinde gereken süre kadar bu bölümde dinlendirilir.

BASKI SONRASI / POST PRESS

Kağıt katlama, iplik dikiş, 8 istasyonlu tel dikiş ciltleme, 13 istasyonlu sıcak tutkallı kapak takma , A1 formatında sıvama, 2 adet giyotin ve A2 formatında özel bıçak kesim ekipmanı ile donanımlı mücellithanemizde makine ve teknoloji destekli cilt işlerinin yanı sıra uzun bir deneyim ve ustalık gerektiren el işi ciltleme ve baskı sonrası yöntemleri de uygulanmaktadır. Paketleme ve lojistik destek, sunduğumuz standart hizmetler içindedir.

İLETİŞİM

Oto Sanayi Sitesi, Yeşilce Mah. Donanma Sok.

No 16 Kağıthane 34418 İstanbul Türkiye

T: +90 (212) 281 64 48 pbx

F: +90 (212) 269 53 27

E: info@a4ofset.com

Matbaacılık, üretim süreci içinde birden fazla aşamaları olan, ekip olarak kotarılan ve zamana karşı yarışılarak gerçekleştirilen bir iş koludur. 1985 yılında 4 kişilik bir ekip olarak 26m2’lik bir alanda bu uzun koşuya başlayan A4 Ofset, bugün 50 kişilik bir ekip olarak 4500 m2’lik kapalı üretim alanında, zamana karşı ve kalite standartlarından ödün vermeksizin yarışmaktadır.

A4 Ofset’in takım ruhundaki başarısı, tüm üretim aşamalarındaki ekiplerin bir sonraki ekibe sorunsuz ve doğru çözülmüş bir işi devretmesinde yatar. Sonuçta siz müşterilerimizden devir aldığımız bu batonu, bilgi birikimimiz ve emeğimizle işleyerek, yarışın önde gideni olarak size geri verebilmek A4 Ofset’in ana felsefesidir.