BASKI ÖNCESİ | PREPRESS

Bu süreç, müşteriden gelen işin “Doğru Okunması” ile başlar.İşi doğru okumak o işi doğru sonlandırmanın ilk basamağıdır. Gerçekleştirme sürecinin tüm aşamalarını teorik ve pratik anlamda iyi bilen deneyimli müşteri temsilcilerimiz işin fiyatlandırma noktasından teslimat aşamasına kadar hep yanınızda yer alacaktır.

Gerçekleştirme sürecinde izlenecek yol haritası, baskı öncesi hazırlık dahil, müşteri temsilcilerimiz tarafından kurgulanarak bilgisayar destekli iş akış programına atılır. İşin üretilme aşamalarıyla ilgili tüm birimler “ Bilgilendirme İstasyonları” ndan o işin tüm detayları hakkında bilgi sahibi olur ve ekip çalışması başlar.

Baskıya hazırlık birimi, işini iyi bilen ve Adobe Photoshop 6 / CS1 / CS2, Adobe Illustrator CS1, Adobe Indesign CS1, Quark Express 1 / 4 / 6, Freehand 8 / 9 / 11 ve Suitcase 11 gibi tümü lisanslı programlara üst düzeyde hakim Macintosh operatörlerinden oluşur.

Baskıya uygunluk taraması ile başlayan süreç sonrasında fotoğrafların kontrolü yapılır., Fotoğrafların gerekli renk düzeltmeleri CCI profillerine göre renk kalibrasyonları tam olarak yapılmış ekranlarda yapılır. Bu sonuçlar Best Color Management XXL sistemiyle baskı makinalarımızla kalibre edilmiş Epson Stylus Pro 7600 Archive Print sisteminden çıkan dijital provalar alınarak ön kontrolden geçer. Renk değerleri ile ilgili bir değişiklik yoksa ön ve arka baskılı renkli ozalit alınır. Bu ozalitler baskı öncesi ekip tarafından kontrol edildikten sonra müşteri temsilcisi tarafından da onaylanırsa, müşterimize yollanılarak son onay beklenir. Müşterimizden gelen son onay sonrasında baskıya gidecek kalıplar Fuji Luxell 9600 CTP sisteminde hazırlanır. Baskı makinalarına da bu kalıpların renk yoğunluk bilgilerini veren CIP4 bilgileri aktarılır. Artık baskı süreci başlayabilir.

BASKI | PRESS

Baskı süreci; deneyimli, yenilikleri takip eden ve yaş ortalaması otuz olan baskı operatörleri ve asistanları tarafından yürütülür. Bu süreç, uluslararası baskı standartlarının sürekliliği ilkesi doğrultusunda gerekli ölçüm aletleri ve teknik donanımlarla son tabakaya kadar profesyonel bir ciddiyetle sürdürülür.

Baskı üretim bölümü, dört mevsim boyunca sabit iklim şartlarındadır. Ortalama ortam ısısı 24C-26C, bağıl nem oranı ise %45 – %55 arasındadır. Baskıya girecek kağıtlar baskı öncesinde gereken süre kadar bu bölümde dinlendirilir.

BASKI SONRASI | POST PRESS

Kağıt katlama, iplik dikiş, 8 istasyonlu tel dikiş ciltleme, 13 istasyonlu sıcak tutkallı kapak takma , A1 formatında sıvama, 2 adet giyotin ve A2 formatında özel bıçak kesim ekipmanı ile donanımlı mücellithanemizde makine ve teknoloji destekli cilt işlerinin yanı sıra uzun bir deneyim ve ustalık gerektiren el işi ciltleme ve baskı sonrası yöntemleri de uygulanmaktadır. Paketleme ve lojistik destek, sunduğumuz standart hizmetler içindedir.

A4 Ofset Workflow

Some Of Our References